Květen 2010

Základní info...a to je zase dobré vědět

15. května 2010 v 17:29 | Aja8 |  The Offspring
The Offspring
offspring
Základní informace
Původ

Aktivní roky
1984 - současnost
Vydavatel
Black Label records(1987)
Nemesis records(1988-1991)
Epitaph(1991-1995)
Nitro records(1995)
Columbia Records(1996-současnost)
Web
Členové
The Offspring (někdy jen Offspring) je americká punk rocková hudební skupina založená roku 1984. Po mnoha personálních změnách se její složení ustálilo na čtveřici Bryan "Dexter" Holland (kytara, zpěv), Noodles (kytara a vedlejší vokály), Greg Kriesel (basová kytara a vedlejší vokály) a Pete Parada (bicí).
Historie aneb jak to všechno začalo
Na střední škole v Orange County se třídní premiant Bryan Holland a Greg Kriesel rozhodnou založit kapelu Manic Subsidal. O rok později si Manic Subsidal zvou do kapely Kevina "Noodlese" Wassermanna. S odstupem času oba původní členové přiznávají, že velkou roli v přijetí Noodlese hrál fakt, že v té době už mohl bez problémů zkupovat alkoholické nápoje. Jako zkušebnu si vybrali garáž v domě Krieselových rodičů. Koncem roku 1985 měli první vystoupení v Santa Cruz a v San Francisku. V roce 1986 si kapela mění název na The Offspring. Vydávají 1000 kopií singlu "I'll Be Waiting" u vydavatelství Black records. V tomto roce do kapely přichází šestnáctiletý bubeník Ron Welty. Nahrazuje tak starého bubeníka, který z The Offspring odešel kvůli škole.
Roku 1989 mění The Offspring vydavatelství z Black records na Nemesis a spolu s manažerem Thomem Wilsonem(Manažer kapel jako The Vandals nebo Dead Kennedys) vydávají své debutové album The Offspring kterého se prodalo asi 3000 kopií. V roce 1991 vydávají EP "Baghdad" a nahrávají song "Take It Like a Man" pro kompilaci "The Big One" časopisu Flipside. V roce 1992 Přestupují k Epitaph records a nahrávají u něj své druhé album s názvem Ignition, kterého se po světě prodalo na milion kusů. Mezi roky 1993 a 1994 kapela vystoupí na několika turné v USA, a také doprovází skupinu NOFX na jejich turné po Evropě
Roku 1994 vydávají The Offspring jejich třetí řadové album s názvem Smash. Album je označováno jako fenomén a v čele s písničkami jako "Gotta Get Away", "Self Esteem" a "Come Out and Play (Keep 'Em Separated)" drtí většinu světových hitparád. Prodá se víc jak 11 milionů kopií. "Come Out and Play" se stává hitem MTV #1. Album se umístí na žebříčku TOP 200 na čtvrtém místě. V roce 1995 zakládají Dexter a Greg K vydavatelství Nitro records. The Offspring dělají cover verzi písničky "Smash It Up" od Damned, která je později použita do soundtracku k filmu Batman. Tento soundtrack bývá označován jako vůbec nejlépe prodávaný soundtrack v historii. V únoru 1997 vydávají The Offspring u Columbia records další album s názvem Ixnay On The Hombre v čele s písničkami jako "All I Want", "I Choose" a "Gone Away". Prodá se víc jak 3 miliony kopií a skupina se s ním umístí na žebříčku 200 nejlepších alb na devátém místě.
V roce 1998 se na internetu objevil singl Pretty Fly z ještě nevydaného alba Americana. Během deseti týdnů si jí stáhlo 22 milionů lidí a umísťila se tak na prvním místě v žebříčku nejlepších, pirátsky šířených písní časopisu Rolling Stone. Americana byla vydána v listopadu a okamžitě pokořuje všechny obchodní rekordy. Prodalo se víc jak 10 milionů výlisků (také díky klipu k písničce Pretty Fly, který uveřejnila MTV). Jako nejlepší písničky z tohoto alba bývají zmiňovány "Why Don't You Get a Job?", "The Kids Aren't Alright" a "She's Got Issues". V roce 1999 se skupina vydala na turné, na kterém mimo jiné navštívila festival Woodstock a Reading/Leads festival v Británii. Na svém turné se zastavila například ještě v Japonsku a Austrálii.
Diskografie
Studiová alba
Kompilace
EP
 • 1991 - Baghdad
 • 1997 - Club Me
 • 1998 - A Piece of Americana

Základní pojmy-aspoň mrkněte

7. května 2010 v 20:12 | aja8 |  Základní pojmy aneb, co by jste měli vědět :D
Tady je něco na začátek...Protože tohle je blog o hudbě, měla by jsme sem dát také ty nejzákladnější pojmy o hudbě:

Definice

Hudba je organizovaný systém zvuků
Odborná disciplína, která zkoumá hudbu a vše, co je s ní spojené, se nazývá muzikologie nebo též hudební věda.

Teorie o vzniku hudby

 • Hudba se vyvinula napodobováním zpěvu ptáků, respektive přírodních zvuků obecně. Její povaha je tedy mimetická. Pro tento pohled hovoří pojetí hudby v některých primitivních kulturách.
 • Hudba vznikla jako doprovod společné práce. Rytmická složka hudby pomáhala udržovat pracovní tempo.
 • Hudba se vyvinula společně s řečí. Tato teorie je založena na povaze tzv. tónových jazyků (například čínština), kde se význam vyjadřuje velkou měrou pomocí melodie.
Ačkoliv pro žádnou z těchto teorií neexistují nezvratné důkazy, je třeba si uvědomit, že se navzájem nevylučují. Je tedy možné, že platí více než jedna. Důvodem odlišného pojetí hudby v různých kulturách může být také právě rozdílný zdroj jejího vzniku.


 • Duchovní - váže se k duchovnu, náboženství
 • Světská - zahrnuje ostatní témata, náměty. Spadá sem hudba koncertantní, milostná, taneční.
Podle původu:
 • Umělá - je výsledkem práce konkrétního jednotlivce či skupiny.
 • Lidová - autor je zde kolektivní, tato hudba se samovolně časem dovytváří a mění.
Podle záměru autora:
 • Artificiální (umělecká) - Autor se snaží do hudby vložit vysokou uměleckou a estetickou hodnotu. (např. J. S. Bach, W. A. Mozart, Varg Vikernes, Horna)
 • Nonartificiální (neumělecká) - Autor se nesnaží o vysoké umělecké a estetické cíle.
Tohle vás asi unudilo k smrt, ale měli byste to alespoň přelétnout očima...